Międzynarodowa konferencja naukowa z cuklu "Ewolucja systemu politycznego" zatytułowana "Partie polityczne i systemy partyjne w Europie Środkowej i Wschodniej"

W dniach 24-25 kwietnia 2025 roku w Collegium Polonicum odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Ewolucja partii politycznych i systemów partyjnych”, zatytułowana „Partie polityczne i systemy partyjne w Europie Środkowej i Wschodniej”.

Galeria zdjęć

Polityka, demokracja i technologie: międzynarodowa konferencja naukowa w Collegium Polonicum

W dniach 24-25 kwietnia 2025 roku w Collegium Polonicum odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Ewolucja partii politycznych i systemów partyjnych”, zatytułowana „Partie polityczne i systemy partyjne w Europie Środkowej i Wschodniej”, organizowana przez Ośrodek Badań Instytucji Europejskich i Demokracji (OBIEE), Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych. Wydarzenie zgromadzi niemal 100 badaczy i badaczek z Polski, Europy i innych regionów świata.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Óscar G. Luengo z Uniwersytetu w Granadzie, prof. Fernando Casal Bértoa z University of Nottingham oraz eksperci z instytucji badawczych i uczelni z Warszawy, Krakowa, Torunia, Wrocławia, Belgradu czy Tbilisi. Dyskusje obejmą kluczowe wyzwania współczesnych systemów partyjnych, m.in. polaryzację polityczną, cyfryzację kampanii wyborczych, dezinformację, ewolucję populizmu, a także zmiany w strukturze przywództwa politycznego w Europie.

Program konferencji podzielony został na liczne sesje tematyczne i plenarną debatę pt. „Rola partii politycznych w przywracaniu standardów demokratycznych”, w której udział wezmą m.in. przedstawiciele PKW, KBW oraz organizacji pozarządowych. Część wystąpień będzie tłumaczona symultanicznie, a niektóre sesje odbędą się w formule online z udziałem prelegentów z Indii, Gruzji, Brazylii i Meksyku.

Konferencja „Ewolucja systemu politycznego” została dofinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu: „Doskonała Nauka II – wsparcie konferencji naukowych” (nr umowy konf/sn/0529/2024/02).

Program konferencji

Udostępnij artykuł: